Найбільш успішні за останній час валютні стратеги стверджують, що найгірше в цьому році для євро вже позаду, що ставить їх думку в протиріччя з очікуваннями трейдерів, які прогнозують погіршення економічної ситуації в єврозоні, а також поглиблення кризи суверенного боргу. П’ять найбільш успішних, з точки зору прогнозів, фірм, на чолі з Wells Fargo & Co. і Westpac Banking Corp. (вони точно спрогнозували зниження євро в минулому кварталі), очікують, що курс євро/долар завершить рік в районі рівня 1.2600. Для порівняння: згідно із середнім прогнозом, складеним агентством Bloomberg на підставі опитування 55 валютних стратегів, курс євро/долар на кінець року повинен становити 1.2400.
Після зниження у квітні і травні в червні падіння євро сповільнилося проти кошика валют, що стало результатом саміту ЄС, на якому європейські лідери схвалили заходи, які полегшують для Італії та Іспанії отримання допомоги і готують грунт для посилення фінансової інтеграції в єврозоні. «Ми очікуємо, що в «приливи і відливи» європейської боргової кризи в подальшому справи швидше підуть краще, ніж гірше. І це пов’язано не тільки з тими рішеннями, які європейські лідери ухвалили в червні, але і з нашими очікуваннями підтримки з боку Європейського Центрального Банку», — говорить Нік Бенненброк, голова валютної стратегії Wells Fargo в Нью-Йорку.
Середня похибка валютних прогнозів Wells Fargo, за даними агентства Bloomberg, становить 3.52%. У Westpac цей показник становить 3.55%. Wells Fargo 3 квартал поспіль дає найбільш точні прогнози в порівнянні з іншими опитуваними агентством Bloomberg компаніями. Wells Fargo і Westpac разом є лідерами серед усіх фірм, які прогнозують динаміку євро. На даний момент Wells Fargo очікує, що на кінець 4 кварталу курс євро/долар буде складати 1.2600, однак протягом 6 наступних місяців ослабне до 1.2400. «Ми бачимо ознаки стабілізації, а це вже не сценарій судного дня. Європейські чиновники намагаються розплутати присутній в регіоні безлад, і це зупинить різкий обвал євро», — каже Еммануель Нг, економіст і валютний стратег з Oversea-Chinese Banking Corp. OCBC, що займає третє місце в списку top5 валютних провісників із середньою похибкою 3.65%, також очікує курс євро/долар на 1.2600 до кінця поточного року.
За результатами переговорів лідерів ЄС, які завершилися в Брюсселі 29 червня, було прийнято рішення про критерії безпосереднього використання коштів антикризового фонду після того, як буде сформований єдиний регулюючий орган для всіх банків регіону. Цю роль буде грати Європейський Центральний Банк. Однак трейдери вважають, що цих заходів недостатньо для запобігання економічного спаду в Європі. Згідно з оцінками 30 економістів, опитаних Bloomberg, після зростання на 1.5% в 2011 році ВВП в 2012 році скоротиться на 0.4%. Згідно з наявною статистикою, у травні рівень безробіття виріс до рекордних 11.1%, а економічна впевненість впала до мінімальних за останні два з половиною роки значень.
Премія річних опціонів пут на євро, які дають право продати єдину валюту проти долара, істотно вища за вартість річних опціонів колл, що надають право купівлі євро проти валюти США і близька до максимуму співставлених із 3-місячними контрактами за період з 2003 року. Значення 25-дельта Ризик-Інверсія, яке являє собою спред між волатильністю опціонів 25-дельта колл і 25-дельта пут, досягло 29 червня 1.05%, при тому, що середнє значення цього показника за період з 2003 року менше 0.1%.
«Європа — це дуже проста історія. Це історія політичної слабкості. Це історія втечі з ризикових активів на найближчі півроку. Долар в цей період буде дещо кращим за євро», — говорить Річард Франуловіч, старший валютний стратег Westapc в Нью-Йорку. Його думка полягає в тому, що Європа все одно не отримає зараз безпосередньої можливості проводити пряму рекапіталізацію банків, оскільки формування з ЄЦБ єдиного регулятора займе час. Рішення, прийняті на саміті ЄС — це перспективи 2013 року. Westapc, що займає друге місце в top5 фірм, які прогнозують валютні курси, очікує зниження курсу євро/долар до 1.2000 протягом 3 місяців і потім повернення до 1.2400 до кінця поточного року.
Джон Норманд, голова валютної стратегії з JPMorgan Chase & Co. (4 місце в top5 з середньою похибкою 3.87%) очікує на курс євро/долар в діапазоні 1.2400/1.2500 на кінець 2012 року. Норманд оцінює угоду саміту ЄС, згідно з якою постійний антикризовий фонд Європейський Механізм Стабілізації (ESM) зможе безпосередньо проводити рекапіталізацію банків після введення єдиного банківського регулятора, як позитивний фактор для євро.
Rabobank International у своїх прогнозних оцінках не концентрується лише на вихідних з Європи факторах. Rabobank замикає top5 із середньою похибкою прогнозів 3.88 і чекає курс євро/долар на рівні 1.3200 до кінця року в зв’язку з планами ФРС США друкувати більше доларів для купівлі облігацій з метою стимулювати національну економіку. «У той час як велика ліквідність гарантуватиме, що долар залишатиметься валютою-притулком у період зростання стресу, будь-які ознаки стабілізації ситуації, пов’язаної з ризиком, будуть призводити до різкого ослаблення долара», — говорить Крістіан Лоуренс, валютний стратег з Rabobank. В рамках останнього раунду кількісного ослаблення, коли ФРС реалізовувала в період з листопада 2010 по червень 2011 року програму покупки облігацій у розмірі 600 млрд. доларів США, американська валюта ослабла по відношенню до євро на 2.4%. Статистичні підстави для чергового раунду кількісного ослаблення є. Прикладом тому може служити звіт по ринку праці за червень, опублікований в минулу п’ятницю.