У рамках азіатської торговельної сесії курс долар/ієна знову наближався до досягнутого раніше місячного максимуму. Незважаючи на невелику корекцію на цей момент ціни даної валютної пари все ще залишаються у безпосередній близькості від зазначеного екстремуму. Вчорашнє читання даних по роздрібних продажах у США, яке виявилося позитивним сюрпризом для учасників ринку, зміцнило уявлення про те, що уповільнення американського економічного зростання в 2 кварталі носило тимчасовий характер. Це викликало збільшення прибутковості по облігаціях Казначейства США і надало підтримку долару проти японської валюти.
«Було б не дивно побачити зростання курсу долар/ієна до 80.00 до кінця місяця», — говорить Масафумі Ямамото, головний валютний стратег з Barclays Capital у Токіо. На його думку, американська валюта може залишатися підтриманою попитом протягом найближчих декількох тижнів, незважаючи на потенціал репатріації прибутку японськими інституційними інвесторами. Експерт має на увазі той факт, що серпень традиційно є місяцем великих купонних виплат, а також строком погашення великої кількості облігацій. Оскільки американські облігації є традиційним активом у портфелях японських страхових, пенсійних фондів та інших інституційних гравців, то зазвичай у цей місяць вони збільшують обсяги репатріації свого прибутку.
«Навіть якщо фонди будуть повертати додому кошти, отримані від купонних виплат, я думаю, що це навряд чи призведе до зміцнення ієни», — висловлює свою думку пан Ямамото. Тут ключову роль починає грати зниження очікувань з приводу початку кількісного ослаблення ФРС. За результатами статистичних даних 2 кварталу гравці вибудували припущення, що в рамках свого виступу в кінці серпня глава ФРС Бен Бернанке натякне на новий раунд QE, позитивне рішення по якому буде винесене за результатами дводенного засідання FOMC, що завершиться 13 вересня. Однак тепер, на думку учасників ринку, ймовірність саме такого варіанту розвитку подій істотно знизилася.
Після даних по роздрібних продажах ринок збільшить увагу до американських статистичних показників, що публікуються на поточному тижні. Сьогодні для ринкових учасників буде представлений звіт по споживчій інфляції і промисловому виробництву в липні. У четвер і п’ятницю поточного тижня ринок буде уважно стежити за виходом індексу ділової активності в обробній промисловості від ФРБ Філадельфії, індексу споживчих настроїв Мічиганського університету, а також індексу споживчої довіри Conference Board. Якщо фактичні цифри по перерахованим показниками також виявляться вищими за прогнозні оцінки, то ринок збільшить впевненість у тому, що ФРС не стане анонсувати новий раунд QE у вересні. Це надасть підтримку долару проти японської валюти.