До засідання ЄЦБ, де, згідно з очікуваннями ринку, буде вже оголошений конкретний план дій, спрямованих на зниження вартості запозичень в єврозоні, залишається рівно тиждень. До виступу глави ФРС США Бена Бернанке, яке відбудеться 31 серпня — ще менше. Ці фактори давно виступають каталізатором зміцнення європейської валюти, тому продовжувати на них зростання стає дедалі важче, оскільки багато в чому позитивний ефект очікувань даних подій вже закладений в ціни. Однак на цих факторах європейській валюті також важко падати. Тому моменти ослаблення євро за рахунок фіксації прибутку призводять до активізації покупців на нових, ще більш вигідних рівнях.
Варто відзначити, що європейська валюта із задоволенням використовує будь-які нові фактори для спроб продовження зростання. У їх числі, наприклад, слова китайського прем’єр-міністра Вень Дзябао, який, за даними інформаційного агентства Ксіньхуа, запевнив, що після повної оцінки ризиків Піднебесна буде продовжувати купувати облігації країн Європейського Союзу. На цьому після вчорашньої корекції курс євро/долар досить безперешкодно повернувся до позначки 1.2560.
Те, що відбувається навколо, сприймається саме в позитивному напрямку для євро, а не загальним поліпшенням відношення до ризикованих активів. Про це говорить динаміка австралійського долара, який продовжує плавно втрачати в ціні. Аусси вже протягом декількох торгових сесій є заручником побоювань погіршення економічної ситуації в Китаї, який продовжує залишатись основним торговельним партнером Австралії. На даний момент курс австралійського долара проти американської валюти призупинив зниження, отримуючи підтримку з боку великих наказів на купівлю, які знаходяться на підході до фігури 1.0300.