Торгові стратегії

Функціональна торгова стратегія – запорука успіху трейдера

Торгові стратегіїЗапорукою стабільного заробітку на Форекс – є розробка та втілення торгової стратегії. Варто зазначити, що торгових стратегій існує безліч, так як будь-який успішний трейдер, що має намір плідно працювати на ринку Форекс довгий проміжок часу, здійснює торгові операції, ґрунтуючись на власній торговій стратегії. Звісно, вперше опинившись у середовищі Форекс, Ви навряд чи будете в змозі створити власну торгову стратегію, тому певний час можна використовувати запозичену. Однак, варто пам’ятати, що торгова стратегія, яка приносить успіх та стабільний заробіток одному трейдеру, легко може розорити іншого. Тож для того, щоб Ваша біржова гра принесла очікуваний ефект, необхідно самостійно створити та перевірити власну торгову стратегію.

Торгова стратегія представляє собою певній набір правил, за якими трейдер здійснює торгові операції. Ці правила враховують такі факторі, як час входу на ринок та виходу з ринку, можливість довготривалого чи швидкого заробітку, точки розміщення стоп-ордерів, врахування різноманітних індикаторів ринку.

Один професійний трейдер колись сказав: «Ринок – це живий організм, він живий!». З точки зору розробки торгової стратегії, цю думку можна трактувати як застереження щодо використання протягом довгого періоду часу однієї стратегії. Наприклад, маючи трендову стратегію зі встановленим стопом та профітом для торгів по парі GBP/USD, Ви заходите на ринок при явному тренді – стратегія працює безвідмовно. Але якщо рух пари зміниться на флетоподібний, то, використовуючи ту ж саму стратегію, Ви, скоріше за все, почнете програвати. Тож використання тієї чи іншої стратегії після втрати нею актуальності, нічим хорошим для трейдера не скінчиться. Торгові стратегії «вмирають», а їх місце займають інші, більш актуальні.

Самостійна розробка торгової стратегії може перетворитися на довгий процес, що забирає багато сил та часу, а може стати приємним та легким заняттям. Все залежить від того, як саме Ви підійдете до вирішенню завдання розробки торгової стратегії. Безпосереднє складання торгової стратегії потребує певного плану, точніше, конкретного рішення по деяким пунктам. По-перше, час в який Ви плануєте проводити торги на біржі. По-друге, ринок, на якому Ви збираєтесь укладати угоди, і врешті – часовий масштаб. Визначившись з цими параметрами, уважно вивчіть поточні графіки, намагаючись виявити зв’язок між рухом індикаторів ринку, знайти найбільш вигідні варіанти заробітку. Взагалі-то, результатом подібної діяльності і буде торгова стратегія, однак, звучить це все набагато простіше, ніж є насправді. Тим не менш, інших рекомендацій щодо створення торгової стратегії дати неможливо. Якщо в результаті Ви маєте певну стратегію, необхідно обов’язково перевірити її на історичних даних.

Деякі брокери нехтують подібною перевіркою та відразу ж виходять на ринок зі своєю стратегією. Звісно, це доволі ризиковано. Укладати угоди за тією чи іншою стратегією варто лише після перевірки її на аналогічних графіках за певний історичний період. Необхідно впевнитись, що, скажімо, на декілька місяців раніше ця стратегія також працювала б аналогічним чином. При відсутності позитивного результату історичної перевірки, не варто сподіватися, що Ваша стратегія раптом почне працювати. Навпаки, якщо перевірка показала можливість заробітку, сміливо використовуйте стратегію на обраному ринку в обраний проміжок часу.

Залишити відгук

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вверх