Історія заснування
Валютний ринок Форекс зародився у 70-х роках ХХ століття. Могутня система Бреттон-Вудськ фіксованого курсу валют замінила систему на плаваючі курси різноманітних національних валютних одиниць. Саме поняття FOREX розшифровується від англійської мови як FOReign EXchange market, тобто дослівно – «міжнародний валютний ринок». Треба зазначити, що Форекс не є ринком у класичному значенні цього слова, це не є конкретне місце торгів, як, наприклад, біржа. На Форекс торги проходять за допомогою телефонів, Інтернету та одночасно у сотнях банків по всьому світу. Оскільки географія Форекс охоплює всю планету, і в різних містах світу різні часові пояси, то Форекс працює цілодобово впродовж п’яти робочих днів.
Можливості Форекс
Отримання доходів від торгів на валютному ринку полягає у тому, що основним товаром на Форекс є гроші. Крім цього, існує велика кількість інших інструментів, таких як золото, сталь або нафта. Економічна ситуація окремо взятої країни все більше стає залежною від економічних умов інших країн, а наслідком цього є вартість грошових одиниць окремо взятої країни, що і є основною змінною валютних курсів на Форекс. Таким чином, трейдер може придбати валюту за низькою ціною, а продати її вже за більш високу ціну і від цього отримати прибутки, за рахунок зміни курсів.
Реальність форекс полягає ще в тому, що на ньому можуть заробити усі без виключення люди. Проте, як правило, успішними трейдерами стають ті, які мають більш менш вагомі можливості інвестування. Але і ті люди, які не оперують великими сумами, мають можливість відпрацювати свої стратегії або просто повчитися торгівлі на ринку завдяки міні-Форекс. У системі міні-форекс початкові інвестиції в десятки разів менші, ніж на класичному ринку валют. Тому цілком зрозуміло, що оператори, які надають послуги на валютному ринку, пропонують таким клієнтам куди менш вигідні умови. Однак, маючи голову на плечах, трейдер і тут зможе досягти успіху.
Процес торгів на валютному ринку проходить досить просто. Трейдер проводить моніторинг ринку за допомогою спеціальних програм – торгових платформ. Коли трейдер вважає, що настав підходящий час вийти на ринок, він подає команду торговому терміналу на відкриття або закриття позицій, купівлю чи продаж валюти або інших активів. Програма відправляє протоколи на сервер компанії, з якою працює трейдер, і вся інформація по угоді реєструється, а потім виконується.
Варто чи не варто вкладати кошти у Форекс
Це питання є досить складним та індивідуальним. Варто розуміти, що валютний ринок може принести чималі доходи. Але, як і будь-який тип бізнесу, Форекс схильний до ризиків, особливо це стосується грошей. Трейдер може як заробити, так і втратити свої кошти. Форекс не може надати гарантій трейдеру на прибутковість, так само, як і інші гравці ринку, наприклад, які пропонують довірче управління. Тут все залежить лише від людини, її можливостей до аналізу та прогнозуванню поведінки валютного ринку форекс.
« Костянтин Георгійович Кондаков — трейдер нового покоління Довірче управління, та довірчий управляючий »