Довірче управління, та довірчий управляючий

Автор поста:

Довірче управління

Допоміжна послуга довірче управління останнім часом почала стрімко набувати популярності. Неважливо, що багато заможних особистостей заморських країн вже давно відкрили для себе всі переваги даного виду управління власними майновими активами. Тепер прийшла черга і нашій людині осягати специфіку даної системи.

Що ж таке довірче управління?

Довірче управління — це один із методів пасивного управління особистими грошовими активами та іншими майновими формами шляхом передачі з боку засновника управління власними майновими активами на невизначений термін в залежності від регламенту, прописаного тим чи іншим брокером. З моменту передачі управління засновником своїми активами довірчому керуючому останній зобов’язується вести всі операційні маніпуляції для виконання умов, прописаних в процесі угоди по довірчому управлінні.

Перелік операцій, які довірчий керуючий має право виконувати, встановлюється нормативно-правовими актами. Дані акти покликані максимально захистити особу, яка доручає управління, від незаконних або спекулятивних махінацій з боку недобросовісних управителів. Так, в регламенті ДУ прописані правила, які не дозволяють управляючому використовувати кошти інвестора у вигляді застави, використовувати чужі активи в особистих інтересах або надавати кредити сторонній особі. У будь-який момент ДУ зобов’язаний повернути інвестору майно, щойно останній цього побажає. Крім цього, ДУ повинен надавати своєму вкладнику якомога більш сприятливі умови для інвестицій.

Довірче управління передбачає певні типи пакетів управління активами, серед яких агресивний, консервативний, збалансований. Залежно від пакета керуючий опрацьовує стратегію подальшої роботи з дорученими йому активами. Агресивний метод управління спрямований на постійний прибуток за активами. У цьому випадку на руках керуючого знаходяться активи досить великих компаній. Але цей тип управління має і високий ступінь ризику, хоча і вважається найприбутковішим з усіх.

Консервативний метод управління фактично звільняє інвестора від можливих втрат, а перед довірчим керуючим ставиться основне завдання — зберегти капітал клієнта і по можливості примножити його.

Найбільш поширеним типом управління активами є збалансований. Такий регулюючий пакет консолідує в собі ознаки агресивного і консервативного методів. При виборі даного типу управління, клієнт отримує достатньо високий рівень доходу, при мінімальних ризиках.
Довірче управління має ряд переваг:

  • Управління активами може бути здійснене як особисто замовником, так і колективно з ДУ;
  • При передачі активів довірчому керуючому замовник не передає йому права на власність;
  • Фіксовані ризики;
  • В управління можуть передаватися будь-які форми майна (гроші, акції, цінні папери);
  • Можливість дострокового виведення коштів;
  • Інтереси клієнта захищає індивідуальний професійний менеджер;
  • Довірчий керуючий особисто зацікавлений у прибутковості переданих йому активів, тому що від цього залежить його заробіток.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх