Чого очікувати після парламентських виборів у Греції?

Автор поста:

Чого очікувати після парламентських виборів у Греції?

Валютні стратеги Bank of America — Merrill Lynch відзначають, що найбільш вірогідним сценарієм розвитку найближчим часом буде формування уряду в Греції, яке буде виступати за збереження наміченого курсу. В цьому випадку особливих дій з боку ЄС і ЄЦБ чекати не варто, ситуація на ринку європейських облігацій залишиться напруженою, враховуючи, що тут у центрі уваги зараз Іспанія, а спроби зростання євро/долара будуть обмеженими. У банку відзначають, що пара може піднятися до $ 1.28, проте бики навряд чи знайдуть сили для повернення вище $ 1.30. Нафта марки Брент, між тим, чи зможе повернутися до $ 100 за барель, однак значущої зміни настрою на ринку чекати не варто, та утворення цін на сировину в наступні тижні будуть стриманими. Золото, ймовірно, буде триматися близько $ 1600 за тройську унцію.

Тим часом другий сценарій припускає нездатність греків сформувати уряд, при цьому реакція політиків буде носити обмежений характер: ЄЦБ може почати викуповувати облігації проблемних країн, а також провести LTRO. У цьому випадку американські облігації, ймовірно, привернуть свіжий інтерес до покупки, і прибутковість за десятирічними паперами може впасти до 1.3%, при цьому низька інфляція і погіршення фінансових умов врешті-решт може змусити ФРС піти на нове QE. Євро/долар тим часом ризикує впасти до $ 1.20, тоді як золото і нафта brent, ймовірно, впадуть у ціні до $ 1550 і $ 85 відповідно. Ситуація на ринку європейських облігацій продовжить погіршуватися і в перспективі змусить офіційних осіб до більш активних дій.

Третій, найбільш позитивний і найменш імовірний сценарій розвитку подій: греки не формують уряд, і ЄС активно вживає заходи щодо усунення негативних наслідків, зокрема необмежені покупки облігацій ЄЦБ, LTRO, зниження ставок, введення загальноєвропейських гарантій депозитів і широкомасштабну рекапіталізацію європейської банківської системи. Євро/долар у цьому випадку може повернутися до $ 1.32, золото підніметься до $ 1700 за унцію, а нафта — до $ 105 за барель.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх