Наскільки перспективний російський рубль на ринку Форекс?

Автор поста:

Наскільки перспективний російський рубль на ринку Форекс?

Вибір валютної пари для торгівлі на Форекс — один із найбільш важливих і пріоритетних питань для кожного трейдера. При досить великому виборі валют (євро до долара США, фунт до долара США, австралійський долар до долара США, японська ієна до долара США), високій волатильності і нестабільності на фінансових ринках через кризу в Європі.

Інвестори з примусу задаються питанням: чи є «тиха гавань» серед валют-притулків країн, що розвиваються, і чому трейдери воліють торгувати російським рублем саме у західного брокера.

Надійність брокера і можливість торгувати національною валютою — основні чинники вибору

Трейдери вибирають західного брокера для торгів національною валютою Росії, виходячи з ряду критеріїв, які більшою мірою не властиві російським ДЦ, зазначив фінансист Маріос Челліс (Marios Chailis), комерційний директор холдингу Henyep Group:

1. Захист коштів трейдерів та інвесторів. Henyep Capital Markets Limited (Великобританія) є світовим лідером торгових операцій на валютному ринку і ринку цінних паперів, що спеціалізується на іноземній валюті і контрактах на різницю за ціною товарних ф’ючерсів, металів, акцій, біржових індексів і казначейських цінних паперів, які торгуються в рамках партнерської мережі в усьому Світ через Інтернет. Діяльність компанії санкціонована і регулюється Службою фінансового нагляду (FSA) Великобританії.

2. Захист коштів згідно правил FSA. «Правила поводження з активами клієнтів» FSA передбачають, що Henyep Capital Markets (UK) Limited щодня виділяє всі гроші інвесторів відповідно до їх вимог і зберігає кошти на окремому рахунку в банку, схваленому FSA. Таким чином, у разі ліквідації компанії Henyep Capital Markets (UK) Limited, уповноважений банк або будь-який інший кредитор Henyep Capital Markets (UK) Limited не зможе претендувати на інвесторські кошти.

Також це означає, що інвесторські гроші та інші активи будуть зберігатися окремо від засобів компанії Henyep Capital Markets (UK) Limited, таким чином, вони будуть недоступні для використання компанією в її ділових цілях.

3. Програма компенсацій фінансових послуг (FSCS). ПКФУ — компенсаційний фонд Великобританії і остання інстанція для клієнтів фінансових консультаційних компаній, затверджений службою фінансового нагляду. Це означає, що ПКФУ зможе виплачувати компенсації за програмою захисту вкладів клієнтів, якщо уповноважена компанія з надання фінансових послуг не може або можливо не зможе задовольнити претензії про виплату компенсацій надалі, таким чином, не виконати зобов’язання.

Це дуже важливий момент роботи з брокером. У разі розвалу брокера максимальний розмір виплат по програмі захисту інвестицій становить 85 000,00 фунтів стерлінгів для кожного клієнта . Ця програма створена переважно для допомоги фізичним особам, однак представники дрібного бізнесу також можуть звертатися за допомогою.

HY Markets: погляд західного брокера на російський ринок

Рубль входить у групу валют країн з так званою «перехідною економікою» (на англ. Emerging markets currency). Відповідно, російська валюта має свою конкретну характеристику, пояснили представники брокерської компанії HY Markets:

— Під час підвищеної схильності до ризику російський рубль, як правило, зміцнюється і, навпаки, слабшає, коли інвестори ухиляються від ризику. Крім цього, рубль є менш ліквідним у порівнянні з основними світовими валютами (долар США, євро, японська єна або австралійський долар).

— Залежність рубля від нафти. Так як Росія великий експортер енергоресурсів (восьма за обсягом запасів нафти), російський рубль кваліфікується як сировинна валюта. У зв’язку з чим волатильність курсу російської валюти стає ще вищою, оскільки зміни в сировинних ринках призводять до рухливості курсів сировинних валют. А ціни на ринках сировинних товарів, в свою чергу, сильно реагують на зміни в процентних ставках, економічних прогнозах і загальних настроях інвесторів.

— Роль США у формуванні курсу рубля. Федеральна резервна система США (ФРС) відіграє важливу роль у формуванні курсу рубля. Якщо економічне зростання в США почне знову сповільнюватися, то ФРС може вжити нових заходів кількісного пом’якшення (QE — quantitative easing). Минулі заходи кількісного пом’якшення мали позитивний вплив на фондові та сировинні ринки, а також на російський рубль, особливо проти долара США. Виходячи з цього, якщо ФРС буде планувати провести QE, то рубль, ймовірно, збереже міцні позиції, навіть якщо події в зоні євро зміняться в гіршу сторону.

«Основним фактором формування ціни російського рубля є нафта, — коментує ситуацію на ринку авторитетний фінансист Маріос Челліс (Marios Chailis), комерційний директор холдингу Henyep Group. – « В короткострокових і довгострокових періодах кореляція рубля з цінами нафти значна, оскільки Росія є найбільшим експортером газу і нафти в Європу, а рухи цін нафти і пари USD/RUB досить схожі.

Гравці валютного ринку зазначають, що зростаюча ліквідність російського рубля і його значимість в якості основної сировинної валюти можуть залучити значну увагу інвесторів вже у найближчому майбутньому. А справжнім поворотним моментом для рубля буде час, коли Росія організовує свій ринок державних цінних паперів більш доступним для іноземних інвесторів. В уряді намагаються створити можливості для виведення номінованих у рублях державних цінних паперів на іноземні розрахунково-клірингові майданчики, такі як, наприклад, Euroclear.

Перспективи валютної пари російський рубль

Найбільш близькими важливими рівнями підтримки виступають ціни 31,731/696 і 31,478/470. В іншому випадку пробиття Півот МФ, а потім і похилого каналу МФ з наступним ФЗР дасть можливість говорити про продовження висхідного довгострокового руху.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх