Події вчорашнього дня були вже точно найважливішими на поточному тижні і, можливо, в поточному місяці. Підводячи підсумкову риску, можна стверджувати, що тепер всі життєво важливі події перенесені на вересень. Ми вважаємо, що побоювання щодо фінансування Іспанії, а також Греції зберігатимуться на ринку до настання осені. На наш погляд, з великої інформації, яка слідує за підсумками вчорашньої прес-конференції Маріо Драги, слід виділити одну ключову деталь. ЄЦБ збирається реалізувати механізм, за допомогою якого з’явиться можливість купувати облігації на первинному ринку. Однак не все знаходиться в їхніх руках. Для цього країни-учасники валютного блоку повинні активувати антикризові фонди і дозволити ЄЦБ купувати облігації. У цьому розрізі вересень виглядає не як місяць, коли слід очікувати на початок конкретних дій, а як період відновлення «скрипу» європейської бюрократичної машини і зіштовхування інтересів країн-учасниць єврозони. Загалом, поки лікарі визначаються з програмою лікування, набором ліків і режимом їх застосування, пацієнт або «віддасть богу душу», або видужає самостійно за рахунок внутрішнього потягу до існування.
У коментарях Маріо Драги, які стосувалися перспектив подальших дій ЄЦБ, було згадано, що голова Центробанку Німеччини Йенс Вайдман висловлює низку зауважень щодо покупки облігацій. Говорячи простою мовою, Вайдман проти. Тому доведеться дуже постаратися, щоб переконати Бундесбанк перед фінальним етапом голосування. З правової точки зору пан Вайдман абсолютно правий, оскільки ЄЦБ юридично не дозволено монетизувати свій борг. А покупка облігацій на даному етапі виглядає саме таким чином. Тому вересень — це не місяць, коли всі вийдуть з відпусток і зі свіжими силами і світлою головою просто візьмуть і «заведуть машину порятунку Європи». Вересень — це місяць, коли має бути переконано пана голову Бундесбанку перейти на свою сторону, переписати мандат ЄЦБ (що малоймовірно), або придумати, як його обійти юридично грамотно.
На даний момент іспанські 10-річні облігації торгуються з прибутковість 7.34%. Аналогічні облігації Італії з прибутковістю 6.42% (+0.09). Це відображає фактичну реакцію ринків на слова Драги. Євро, логічним чином, буде залишатися під тиском в світлі того, що, поки «віз і нині там», економічна ситуація в регіоні не може не продовжити погіршуватися. У короткостроковій перспективі європейська валюта може отримати підтримку з боку зовнішніх чинників. Таким може стати сьогоднішній звіт по ринку праці в США за липень. Згідно із середнім прогнозом, американська економіка в липні повинна створити 100 000 нових робочих місць. Це відверто мало, навіть якщо фактичні цифри співпадуть із прогнозними оцінками. Є потенціал того, що ринок може переключитися на ФРС, який також у середу відмовився від безпосереднього застосування додаткових грошових стимулів, але, тим не менш, виглядає набагато менш аморфно, ніж їхні колеги в Європі.
« Пара євро/долар може продовжити падіння Чи є фактори на підтримку евро? »