Чи є фактори на підтримку евро?

Автор поста:

Чи є фактори на підтримку евро?

Очікування того, що ЄЦБ незабаром планує втрутитися в хід подій боргових ринків і почати купувати облігації з метою знизити витрати на позики для Іспанії та Італії, надавали підтримку єдиній валюті на торгах у понеділок. «Інвестори стали менш песимістичними щодо ситуації в єврозоні. На ринку існує надія на сприятливий ефект плану, який збирається реалізувати ЄЦБ. Ризикові активи стали виглядати більш привабливо. Протягом кількох останніх тижнів європейські активи виглядали дуже пригнічено, тому не дивно, що євро отримує користь від зниження ризикових побоювань», — коментує поточну ситуацію Аруп Чатерджі, старший валютний стратег з Barclays Capital у Нью-Йорку.

Однак не можна сказати, що ринок цілком наповнений оптимізмом. Ризики, хоч і знизилися, але залишаються все ще дуже високими. Ряд учасників ринку висловлюють певні сумніви з приводу того, що план дій ЄЦБ призведе до усунення кризи в регіоні. А це, в свою чергу, означає, що деякі інвестори зберігають бажання використовувати вчинене європейською валютою зміцнення для продажів на більш вигідних рівнях. Негативною тінню виступають слова прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахо, який дав зрозуміти, що Іспанія може звернутися за повномасштабною допомогою, хоча дане рішення ще не прийняте остаточно.

Короткострокові інвестори зараз відчувають певне розчарування тим, що ЄЦБ вже не запропонував ринку будь-яких конкретних рішень. На цьому тлі вони схильні продавати єдину валюту. Проте стратегічні інвестори в зв’язку зі зниженням боргових ризиків відчувають схильність до демонстрування попиту на реальні активи Європи. І це, безумовно, підтримує для євро фактор. Реальність визначається тим фактом, що спреди прибутковості між облігаціями Німеччини і периферійних країн єврозони почали демонструвати звуження. Швидше за все, на цьому тлі спекулянти, які мають на даний момент дуже велику за розміром коротку позицію в євро, почнуть поступово скорочувати свої шорти. І це в найближчій перспективі може продовжувати забезпезчення підтримки єдиній валюті.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх