Емоційний безлад у виконанні міжнародного оркестру

Автор поста:

Емоційний безлад у виконанні міжнародного оркестру

Учасники ринку здійснили переоцінку своїх поглядів щодо озвученого минулого тижня рішення ЄЦБ, і тепер вони мають більш позитивний настрій. Багато в чому це пов’язано з позицією Німеччини щодо планів Центробанку Європи. Нагадаємо, що минулого тижня в четвер у рамках прес-конференції після завершення засідання ЄЦБ Маріо Драгі озвучив плани щодо покупки облігацій на кошти ЄЦБ і антикризового фонду EFSF з метою знизити витрати на позики в регіоні.

Однак, за його словами, цей план має потребу в доопрацюванні протягом найближчих тижнів. У рамках своїх сьогоднішніх коментарів у Берліні Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що у Німеччині не викликають хвилювань плани Маріо Драги почати покупку облігацій. Саме той факт, що Німеччина вперше офіційною заявою підтримала плани Центробанку Європи, додав позитиву ринку і дозволив переглянути своє ставлення до того, що було сказано паном Драги минулого тижня.

Це, в свою чергу, відіграє чималу у роль у тому, з яким настроєм ринок починає оцінювати опубліковану макроекономічну статистику. Заряджений позитивними очікуваннями, ринок оптимістично сприйняв публікацію даних по економічному зростанню Італії у 2 кварталі 2012 року. ВВП скоротився на 0.7% у порівнянні з попередньою квартальної чвертю і на 2.5% в річному численні. Однак квартальне зниження економічного зростання виявилося на 0.1% менше, ніж середні прогнозні оцінки, що ринок і сприйняв позитивно. У той же час виробничі замовлення в Німеччині протягом червня скоротилися на 1.7% порівняно з попереднім місяцем і на 7.8% у річному вирахуванні, що виявилося істотно гіршим за очікування: -0.8% і 7% відповідно. Але ринок уже не продає євро на таких показниках. Адже це було в червні, ще до того, як Маріо Драги повідомив про свої рятівні плани. Тепер ставлення учасників ринку виглядає саме таким чином.

Проте у цілого ряду учасників ринку є своє пояснення спостережуваного в поточній ситуації позитиву навколо європейської валюти. І ми в своїх думках відносимо себе саме до цієї групи. Все виглядає набагато простіше, а тому, напевно, менш хитромудро і більш природно. Справа в тому, що ринок має дуже вагому за обсягом коротку позицію в євро, темпи падіння якого в травні та липні були дуже стрімкими, а червнева корекція не дозволила «випустити пару». Просто неможливо нескінченно довго продавати настільки ліквідний актив настільки стрімкими темпами. «У короткостроковій перспективі євро збирається продовжити зростання. Наше бачення ситуації полягає в наступному: ми зараз отримуємо зростання євро, щоб продати його в наступному місяці», — сказав у радіоінтерв’ю для Bloomberg Surveillance Марк Чандлер, голова глобальної валютної стратегії з Brown Brothers Harriman. Ми маємо абсолютно аналогічну точку зору, і вона сформована незалежно від того, що ми спілкуємося з деякими валютними стратегами BBH з 2008 року.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх