Фактори, які можут вплинути на валютну пару евро/долар

Автор поста:

Фактори, які можут вплинути на валютну пару евро/долар

Валютні курси досить стабільні в ході азіатської торговельної сесії. Внаслідок національного свята фінансові майданчики в Токіо були закриті, що природним чином вплинуло на торговельну активність всієї сесії. І євро, і австралійський долар зазнали невеликої корекції після п’ятничного росту і не випускають з безпосередньої видимості п’ятничні максимуми.

Ключовою подією першої половини цього торгового тижня будуть виступи голови ФРС США Бена Бернанке в Конгресі (у вівторок і в середу). Учасники ринку будуть уважно стежити за його виступами та коментарями з метою прояснити, якщо це буде можливо, долю нового раунду кількісного ослаблення.

Минулого місяця ФРС приклала зусиль щодо збереження довгострокових процентних ставок на низькому рівні, продовживши і збільшивши на 267 млрд. доларів програму Twist, яка передбачає продаж наявних на балансі ФРС короткострокових облігацій і покупку більш довгострокових облігацій. Дана форма стимулювання передбачає зміну структури балансу ФРС, але не його збільшення. А от збільшення балансу за рахунок прямої купівлі облігацій як раз і є такою мірою грошового стимулювання, як кількісне ослаблення або QE (quantitative easing).

За результатами останнього засідання FOMC, а також опублікованого протоколу засідання, учасникам ринку стало відомо лише те, що черговий раунд QE є цілком можливим. Але коли, на скільки, якої величини — на ці питання відповідей немає. Якщо Бен Бернанке за результатами своїх виступів не внесе додаткової конкретики у долю QE3, то ринок цілком може розцінити це, як позитивний для продовження зміцнення долара фактор.

«Я думаю, що Бернанке, безумовно, буде продовжувати тримати двері відчиненими. Але я не думаю, що він дасть зрозуміти, що тепер ФРС стала ближче до QE3, ніж це було на останньому засіданні FOMC», — висловлює свою думку Мітул Котеча, голова глобальної валютної стратегії з Credit Agricole CIB в Гонконгу.

Також варто відзначити один з порівняно мало обговорюваних чинників, який може надалі обіцяти негативні перспективи для європейської валюти. Мова йде про те, що прибутковість по 2-річних облігаціях Німеччини та Нідерландів стала негативною. Сила німецької економіки зробила її високоліквідні боргові папери основним засобом притулку інвесторів від кризи суверенного боргу в рамках єврозони. Нідерландські облігації користувалися попитом інвесторів з аналогічної причини, оскільки гравці прагнули купувати облігації країн з відносно здоровою фінансовою системою.

Проблема полягає в тому, що, побачивши в облігаціях Німеччини та Нідерландів актив, який з великою часткою ймовірності дозволяє зберегти капітал у разі критичного результату боргової ситуації в єврозоні, інвесторам доведеться платити за це, якщо вони будуть продовжувати тримати ці папери до експірації. У результаті інвестори можуть прийняти рішення продавати ці папери раніше, що може викликати відтік капіталу з єврозони.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх