Євро. Нове недомовлене цікавіше старого багато разів обговореного

Автор поста:

У евро є майбутнє

На торгах у вівторок євро виріс до 6-тижневого максимуму проти долара США, а також проти японської ієни. Підтримка для єдиної валюти прийшла з політичного фронту у вигляді інформації про те, що Німеччина може піти на деякі поступки для Греції, поки прем’єр-міністр Греції Антоніс Самарас показує готовність до виконання завдань в рамках програми порятунку. Слід відзначити виняткову вибірковість учасників ринку щодо інформації, на яку слід реагувати або ж пропускати повз вуха. Нагадаємо, що вчора агентство Reuters у своїй статті прокоментувало слова міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле, який під час відкритого дня уряду сказав, що «викидати гроші в бездонну бочку безвідповідально. Ми не можемо запускати ще одну програму допомоги».

Аналогічну точку зору, але вже сьогодні, висловив міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле, з невеликою різницею: глава німецького МЗС сказав, що його країна не піде на істотну зміну умов угод із Грецією. Актуальність подібних розмов визначається майбутнім візитом прем’єр-міністра Греції в Берлін на зустріч з Ангелою Меркель. На ринку з’явилися чутки про те, що Антоніс Самарас в рамках майбутньої зустрічі спробує домогтися у Німеччини продовження терміну програми допомоги. Імовірно, на 2 роки.

Що однозначно можна вважати позитивним для євро чинником, так це результати іспанського аукціону з продажу короткострокових боргів. Ця країна продала 4.5 млрд. євро 364-денних і 546-денних векселів. При цьому середня прибутковість по однорічним боргам склала 3.07%, що нарешті нижче середньої прибутковості попереднього аукціону (3.92%). Коефіцієнт покриття, що відображає бажання інвесторів виступати для Іспанії в ролі кредитора, склав 1.91 проти 2.23 у рамках попереднього аукціону.

Ситуація на ринку облігацій в Європі була позитивною. Прибутковість по 2-річним німецьким облігаціями повернулася на позитивну територію. Прибутковість по іспанським борговим паперам знизилася, а вартість страховки від дефолту за державними облігаціями Іспанії впала до 465 пунктів і досягла мінімального рівня з квітня. Курс євро/долар за результатами завершення дня у вівторок кардинальним чином поліпшив свою технічну картину, впевнено пробивши 55-денну ковзаючу середню (після багаторазових невдалих спроб) і закривається вище верхньої лінії наявного нисхідного трендового каналу, що відкриває потенціал для спроб тестування фігури 1.2800.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх