ЄЦБ розглядає можливість обмеження прибутковості по облігаціях країн зони євро

Автор поста:

Европейський центральний банк

У ЄЦБ розглядають обмеження дохідності по облігаціях у країнах єврозони. Саме про це у вихідні було написано у німецькому виданні Der Spiegel. Ідея буде технічно організована шляхом необмежених придбань облігацій на вторинному ринку.

Очікувані зміни будуть внесені за підсумками засідання ради керуючих ЄЦБ, яке повинно відбутися у вересні. Нагадаємо, що це далеко не перші чутки відносно втручання Європейського центробанку до боргового ринку. Раніше, під час свого виступу Маріо Драгіч, президент ЄЦБ спровокував такі чутки, а також 16 серпня висловила підтримку таким заходам канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Ангела Меркель підтримала намір монетарної влади єврозони про надання низькопроцентних позик для проблемних країн. Вона також зазначила на прес-конференції, яка відбулась у Оттаві, що її країна стоїть на схожих позиціях з ЄБЦ  відносно  захисту єдиної європейської валюти. Також вона підкреслила, що політики європейських країн відчувають велику відповідальність у питанні збереження єдиної валюти.

Щодо реакції учасників ринку, то вона була досить оптимістичною і  призвела до зниження прибутковості іспанських паперів до 6.44%, наблизившись до мінімуму з 5 липня.

Тим часом незабаром центром уваги економістів і інвесторів знову стане Греція. Видання Der Spiegel опублікувало статтю, в якій говориться, що Греції знадобиться заощадити в 2013-2014 рр. 14 млрд євро, що на 2,5 млрд євро більше узгодженої з кредиторами суми.

Нагадаємо, що «трійка» кредиторів у липні завершила вояж до Греції і оприлюднить свою доповідь про стан справ у країні вже у вересні. І тільки після цього стане ясною подальша доля допомоги Афінам.

Зараз кредитори заявляють, що не розблокують наступний 30-мільярдний транш допомоги Греції до тих пір, поки грецький уряд не прийме обіцяні скорочення.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх