Як читати графіки Форекс

Автор поста:

Як читати графіки Форекс

Перший крок при опрацюванні технічного аналізу — вірне читання графіка Форекс. Ось кілька основних порад, з яких рекомендується починати навчання. При першому аналізі будь-якої валютної пари потрібно шукати переважаючий тренд. Починайте з довгострокових графіків (місячних, тижневих і денних), аналізуючи історичні дані за кілька років. Вони містять більшу кількість даних і дають більш чітке уявлення про поведінку валютної пари, ніж короткострокові графіки (година, півгодини, 15 або 5 хвилин).

Виявлення тенденції просте: просто подивіться на графік, і ви побачите, чи спрямований тренд вгору або вниз. Тенденції можуть бути різкими або плавними, розтягнутими на місяці або стислими у тиждень.

Практично ідентифікуючи і знаходячи точки розвороту, можна бачити, як тренд змінює свій напрямок. Чим довший і старший термін тренда, тим він сильніший. Це ще одна причина, щоб у першу чергу починати аналіз графіка з більш довгострокового періоду.

Навіть якщо ви збираєтеся торгувати всередині торгового дня і не маєте наміру займати позицію довше, ніж на годину, ви досягнете більшого успіху, торгуючи в тому ж самому напрямку, що і переважна тенденція.
Знайдіть час, щоб визначити тренд, принаймні на денних графіках, перш ніж почати торгувати. Як кажуть досвідченні трейдери: «the trend is your friend (тренд – це твій друг)». І це правда.

Після того як ви визначили тенденції в довгостроковому періоді, порівняйте з тим, що ви бачите на короткострокових графіках Форекс. Ви побачите, що може бути безліч середньострокових і короткострокових рухів у напрямку до основного тренду. Графік буде коливатися вгору і вниз, але в цілому він буде слідувати напрямку, встановленому довгостроковим трендом.

Далі слід знайти рівні підтримки і опору. Ці рівні на графіку, які будуть так званими «підлогою» і «стелею», де ціна неодноразово відштовхувалася від цього рівня.

Це дуже важливі рівні, звані рівнями підтримки («підлога») і опору («стеля»). Ціна буде йти саме до цих рівнів, але не далі, доки не змінить напрямок. Чим більше разів це відбудеться, тим потужніші рівні.

Тепер намалюйте лінію на графіку, яка проходить через більшість опорних точок. Потім намалюйте паралельну лінію через найбільшу кількість точок опору. Таким чином ви отримаєте картину руху валютної пари у так званому ціновому коридорі. Це простий, але потужний інструмент, який допоможе визначити напрям і рівні коридору.

Коли рівні підтримки і опору досить сильні, графік валютної пари починає рухатися в бічному напрямку між цими двома рівнями, як пінбол. Оскільки це буває в 80% часу, багато людей просто торгують в межах каналів, хоч ця техніка не приносить великого прибутку.

Але лінії коридорів не повинні бути рівнями підтримки та опору. Іноді валютна пара може виходити за їх межі, іноді повертатися і продовжувати рухатися в даному коридорі. Це означає, що ви все ще можете торгувати в рамках цього діапазону.

Щоб підсумувати вищесказане, потрібно починати аналізувати графік Форекс з довгострокових періодів. Знайти переважаючий тренд. Знайти рівні підтримки і опору на всіх графіках. Причому чим старший за часом графік і чим більшу кількість разів ціна відштовхувалася від цього рівня, тим він більш значущий. І на закінчення треба побудувати ціновий канал для більшої наочності картини руху валютної пари.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх