Технічний аналіз та графіки

Автор поста:

Технічний аналіз

Нелегка доля трейдерів була на початку заснування валютного ринку форекс. Вже тоді стало зрозуміло, що без глибокого аналізу ринку обійтися ну ніяк не можна. І хоча сучасний аналіз ринку і використовує індикатори, яким вже не один десяток років, пра-трейдери повинні були вручну прораховувати кожен індикатор і лише потім вносити його на графіки. Безперечно, це віднімало надзвичайно багато часу та зусиль.

У наш час цей процес скоротився до 1-2 секунд, і все, що потрібно трейдеру, це два рази натиснути мишкою. Зараз мільйони байт даних по роботі сотень великих трейдерів можна зберегти на флешці або компакт-диску. Вам потрібно лише декілька секунд для обробки потрібних даних, що надходять із ринку, і прийняти рішення щодо подальших дій.

Ключовим інструментом технічного аналізу є індикатори. Індикатор — це результат математичного розрахунку. Як правило, розрахунки проводяться в залежності від показників цін, об’ємів або роботи інших індикаторів. Індикатори поділяються на трендові та осцилятори. Кожний тип індикаторів використовується під певний ринок (трендові індикатори підходять під активні ринки, осцилятори навпаки – під більш пасивні, спокійні ринки).

Крім цього, технічний аналіз не може обійтися без графіків. Графік форекс – це відображення поведінки курсів валют у вигляді ламаних ліній. Графічний аналіз з’явився практично з валютним ринком. Головною у графіку форекс є лінія тренду, а також лінія підтримки та супротиву. За цими даними трейдер визначає подальший рух цін. Рух цін відображається як пряма лінія під певним кутом. За час існування тренду ця лінія постійно намагається пробити лінію тренду, але відбивається від неї, надаючи тренду нового імпульсу.

На перший погляд, усе просто: потрібно виявити тренд, створити пряму лінію ціни і вести торги до того моменту, поки лінія тренду не буде пройдена. Проте все не так однозначно, і потрібно дізнаватися більше фактів про графічний аналіз. Крім того, технічний аналіз включає в себе ще багато інструментів, таких як вже згадані трендові індикатори та осцилятори, графічний аналіз та аналіз за японськими свічками.

Ідеальним варіантом при технічному аналізі є метод застосування кількох цих інструментів та їх комбінування. Наприклад, коли трейдер задумав вести торги на відкатах під час бокового тренду, йому, в першу чергу, треба звертати увагу на інтерпретацію осциляторів, а також визначити рівень підтримки та супротиву за графічним аналізом або свічковою моделлю оберту. Краще це зробити все разом. Якщо трейдер схильний до трендових торгів на ринку, а також довгострокового відкриття позицій, то йому необхідно звертати увагу на трендові індикатори, поєднані з лініями тренду, а також свічковою моделлю проводження тенденції.

Таким чином, можна сказати, що технічний аналіз має за основу математичні розрахунки. Завдяки йому трейдер може визначити подальшу поведінку курсу валют, напрям їх руху, та в залежності від даних розробити подальшу стратегію гри.

Оставить отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован.

« »

Вверх